Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych w postaci obniżenia wysokości przestrzeni międzykręgowych

Witam. Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej.Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych w postaci obniżenia wysokości przestrzeni międzkręgowych, odwodnienia krążków, osteofitów na zarysach trzonów oraz przepuklin w granicach zmian zwyrodnieniowych. C5/C6 osteofity na tylno- bocznych zarysach trzonów większe po stronie prawej zwężające zachyłek boczny oraz otwór międzyregowy, lewy zachyłek boczny spłycony kanał kręgowy zwężony do 10 mm.Th1/2 przepuklina 6na 4 mm naczyniak C6

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon