Obniżenie wysokości wszystkich przestrzeni międzykręgowych odcinka lędźwiowego kręgosłupa

pogłębienie fizjologicznej lordozy lędżwiowej.płytkie prawostronne skrzywienie odcinka lędżwiowego kręgosłupa z niewielką rotacją trzonów kręgów.obniżenie wysokości wszystkich przestrzeni międzykręgowych odcinka lędżwiowego kręgosłupa-wielopoziomowa dyskopatia.wyciągnięcia przednich i bocznych krawędzi trzonów kręgów lędżwiowych.pojedyńcze wpuklenia blaszek granicznych trzonów kręgów o charakterze guzków Schmorla. Z góry dziękuje

W takiej diagnozie pozostaje zrobić NMR kręgosłupa celem oceny stpnia iucisku korzeni nerwwowych i konsultacja neurochirurgiczna jeśli uciski są duże .Do tego czasu NLPZ i leki przeciwbolowe.