Obniżona liczba białych ciałek krwi

Mam 47 lat, przeszłam dwa udary niedokrwienne. Ostatnio czuję się senna, mam stałe niskie ciśnienie 90/60. Dziś odebrałam wyniki badań: WBC 3,8, RBC 4,10, HGB 12,5, HCT 38,3, PLT 335, PCT 242, MCV 93, MCH 30,6, MCHC 32,7, RDW 12,5, MPV 7,2, PDW 13,8, LYM 12,9%, MON 14,4, GRA 72,7, żelazo 53,8. Do lekarza pierwszego kontaktu nie mam szansy się dostać. Czy mam powody do niepokoju? Proszę o interpretację moich wyników. Z poważaniem, Ewa

Redakcja abcZdrowie

W przedstawionych wynikach wątpliwości budzą białe ciałka krwi, których całkowita liczba jest obniżona, są pewne nieprawidłowości w odsetku poszczególnych leukocytów. Proponowałabym wykonanie morfologii z rozmazem ręcznym. Pozostałe wyniki są w normie.