Obniżona odporność u 4-latka

Witam serdecznie. Jestem przerażona ponieważ mój prawie cztero letni synek ma obniżoną odporność w kwietniu tego roku IgA było w porządku w lipcu trafiliśmy na oddział pulmonologiczny z powodu nawracających zapaleń oskrzeli ciągłego ropnego kataru oraz uporczywego kaszlu często suchego męczącego.Okazało po badaniach że cierpi na chlamydię i tam również okazało się że synek ma obniżenie IgA po trzech miesiącach również zaostrzył się katar oraz kaszel i znów trafiliśmy na wspomniany oddział.PROS

Aleksander Ropielewski

Poziom IgA nie może być podstawą do rozpoznania zaburzeń odporności. Dwa epizody hospitalizacji również nie są podstawą do stwierdzenia zaburzeń odporności. Należy wykonać badania w tym kierunku i wziąć pod uwagę, ze może to wynikać z intensywnej antybiotykoterapii, która bardzo upośledza mechanizmy obronne organizmu.