Obniżona potencja a masturbacja

Obniżona potencja przez masturbację. Witam. Mam dość spory problem. Masturbować zacząłem sie w wieku około 13 lat. Robiłem to codziennie. Mam 20 lat. Jestem z piękną kobietą, jednak podczas stosunku nie mogę osiągnąć pełnego w wzwodu. Mielismy dopiero 2 próby z czego 2 nieudane. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko przez masturbacje, ponieważ onanizując się nie mam problemów ze wzwodem. I moje pytanie brzmi : Czy jeśli przestanę się masturbować, to wróci wszystko do normy ?

Czy po zaprzestaniu masturbacji poprawi się wzwód, to trudno powiedzieć.
Prawdopodobnie tak, ale jeśli nie, to zachęcam do wizyty u lekarza seksuologa. Pozdrawiam.

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
proponuję zacząć od próby realizowania swoich potrzeb seksualnych wyłącznie z partnerką. Z czasem wspólnie wypracują Państwo satysfakcjonujące dla was sposoby osiągnięcia satysfakcji. Bardzo ważna jest bliskość, rozmowa, mówienie o swoich potrzebach. Wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak tak się nie stanie proponuję wizytę u seksuologa.