Obniżona średnia objętość krwinek czerwonych

Witam, chciałabym bardzo prosić o interpretację wyników mojego 2-miesięcznego synka. WBC 9.9, RBC 4.62, HGB 12.4, HCT 36.7%, MCV 79.4, MCH 26.8, MCHC 33.8, PLT 345, LYM 37.8%, MXD 10.5%, NEUT 51.7%, RDW 39.6, PDW 10.0, MPV 8.5, P-LCR 14.6%. Dziękuję ślicznie za odpowiedź. Pozdrawiam, Sylwia
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jedynym odchyleniem jest obniżona średnia objętość krwinek czerwonych - MCV. Częstą przyczyną jest niedobór żelaza, dlatego warto zbadać gospodarkę żelazową - m.in. stężenie żelaza w surowicy, ferrytyny oraz TIBC, tj. całkowitą zdolność wiązania żelaza w surowicy.

Pozostałe parametry są prawidłowe. Nie stwierdza się niedokrwistości.

Pozdrawiam