Obniżona wysokość przestrzeni międzykręgowych

Witam. Proszę o interpretację diagnozy. Obniżona wysokość przestrzeni międzykręgowych na poz.C5-C6 i C6-C7 ze zmianami wytwórczymi na krawędziach trzonów kręgów. Drobne zmiany wytwórcze z tylnych, sąsiadujących trzonów z minimalnymi wypuklinami krążków międzykręgowych wpuklając się do światła kanału kręgowego na ok. 2 mm. Obustronnie na w/w poziomach przewężone są otw.międzykręgowe, w krytycznym stopniu lewy C6-C7 z uciskiem na lewy korzeń nerwowy. Jest to operacyjne? Pozdrawiam Benek.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opisane zmiany kwalifikują się do zabiegu operacyjnego. Decyzja uzależniona jest jednak od Pana dolegliwości oraz oceny skanów rezonansu (nie samego opisu badania!) przez neurochirurga.