Obniżona wysokość trzonu kręgu Th4 po złamaniu kompresyjnym

Witam mam 63 lata jestem mężczyzną i własnie wypisano mnie ze szpitala zdiagnozowano u mnie obniżoną wysokość trzonu kręgu Th4 po złamaniu kompresyjnym .Zapisano mi gorset PHILADELPHIA . Czy naprawdę muszę cały czas go nosić i czy nie muszę leżeć .

Witam serdecznie,

Jeśli zalecenia lekarza są takie, że musi Pani chodzić w gorsecie to proszę stosować się do zaleceń lekarza. Złamanie kompresyjne kręgu jest złamaniem charakterystycznym w przebiegu osteoporozy. Sugerowałbym wykonanie badania densytometeycznego (gęstości kości) w lokalizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz bliższego końca kości udowej tzw. szyjka kości ludowej w celu diagnostyki w kierunku osteoporozy.

Pozdrawiam.