Obniżone granulocyty obojętnochłonne i podwyższone limfocyty

Jestem kobietą i mam 29 lat. Oto moje wyniki, proszę o ich interpretację. Morfologia: WBC - 4,1, RBC - 4,14 M/ul, hemoglobina - 12,2g/dl, hematokryt% 37,1%, MCV - 90 fL, MCH - 29,5, MCHC - 32,9, płytki krwi - 207 K/ul, LYM - 1,9 K/ul, LYM% 46,0%, MID - 0,40 K/ul, MID% - 9,5%, GRAM - 1,8 K/ul, GRAN - 44,5%, MPV - 10,8 fL. Badanie ogólne moczu: : barwa żółty, odczyn pH - 5,0, ciężar właściwy - 1,020, białko - nieobecne, cukier - norma, białko - nieobecne, urobilinogen - w normie, bilirubina - nieobecna, ciała ketonowe - nieobecne, azotyny - nieobecne, erytrocyty - nieobecne, leukocyty - nieobecne. Mikroskopowy osad moczu: nabłonki wielokątne - pojedyncze w polu widzenia, leukocyty 0 - 2 w polu widzenia, śluz - pojedyncze pasma w polu widzenia. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niewielkie odchylenia występują jedynie w zakresie odsetków granulocytów obojętnochłonnych - nieco obniżony oraz limfocytów - nieznacznie podwyższony. Nie ma jednak powodu do niepokoju z uwagi na prawidłowe stężenia tych komórek, wyrażone w liczbach bezwzględnych, które są istotniejsze.

Pozstałe wyniki, zarówno morfologii krwi, jak i badania ogólnego moczu, są prawidłowe.

Pozdrawiam