Obniżone leukocyty, limfocyty, eonzynofile i płytki krwi

Dzień dobry! Uprzejmie proszę o pomoc w interpretacji wyników badań krwi. Kilka dni temu odebrałam wyniki analizy krwi i niepokoi mnie kilka niemieszczacych się w normach. Oto one: Leucocitos (WBC) 3.290/mm3, Limfocitos 990/mm3, Monocitos 89/mm3, Eosinofilos 20/mm3, PLT 137.000/mm3, żelazo 150ug/dl. Dodam, iż mam 34 lata, jestem kobietą i, być może to ma jakiś wpływ na wyniki analiz, od około dwóch lat mam stan zapalny stawu skokowego i stawu kolanowego (najprawdopodobniej w obu przypadkch chodzi o nadmiar płynu limfatycznego, co leczyłam na razie jedynie i bezskutecznie fizjoterapią). Dziękuję z góry za odpowiedź. Pozdrawiam, A.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Ogólna liczba leukocytów (WBC), liczba limfocytów, eozynofilów oraz płytek krwi jest nieco obniżona. Nie są to duże odchylenia, ale mogą niepokoić.

Liczba monocytów nie budzi niepokoju.

Czy jest Pani pewna, że dobrze przepisała jednostki, w jakich oznaczono stężenie żelaza? Czy nie było oznaczone w mg/dl? Jeśli jednak wynosi ono 150 mg/dl, to jest to wynik prawidłowy.

Doradzam wizytę u lekarza w celu wyjaśnienia przyczyny nieprawidłowych wyników, ponieważ nie jest to możliwe bez zebrania szczegółowego wywiadu oraz badania lekarskiego.

Pozdrawiam serdecznie