Obniżone libido i problemy z wagą u kobiety

Witam. Ostatnio pojawiły się u mnie problemy, nie wiem co jest tego przyczyną. W krótkim czasie zjechałam z wagi 5kg, gdzie od paru lat utrzymuje mi się stała waga - 58kg. Jem tak jak zawsze, nie ograniczyłam ilości spożywanych posiłków. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ ale od jakiegoś czasu nie mam wcale ochoty na seks, ja i partner nie mamy pojęcia co z tym zrobić. Śpię po 12h dziennie i jakbym mogła to spałabym cały dzień. Jestem załamana tym co dzieje się z moim organizmem, co mam robić?

Witam
Trudno postawić diagnozę na podstawie krótkiego opisu.
Może być wiele przyczyn Pani dolegliwości.
Rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej
konsultacji z lekarzem, po precyzyjnym wywiadzie z Panią,
np. czy spadek wagi ciała nastąpił w ciągu miesiąca, jaki tryb
życia Pani prowadzi, czy przeżywa lub przeżywała Pani
jakieś stresujące sytuacje, czy występują inne dolegliwości?
Możliwe, że lekarz zaleci wykonanie podstawowych badań
oraz badanie poziomu hormonów tarczycy.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Jeżeli lekarz uzna że z Pani organizmem wszystko
jest w porządku, to może oznaczać, że Pani
niedyspozycje mają podłoże psychologiczne,
np. stres, zmęczenie, strach przed nieplanowaną ciążą,
zaburzenia nerwicowe, czy zaburzenia depresyjne.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
W takim przypadku zachęcam Panią do podjęcia terapii
psychologicznej. Terapeuta dotrze do źródeł niedyspozycji
i dobierze odpowiednią technikę, dzięki której problem
zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Proszę udać się na badania endokrynologiczne, gdyż tego typu trudnosći mogą wiązać się z nieodpowiednim działaniem hormonów tarczycy.
Jeżeli badania nic nie wskażą - proponuję konsultację psychologiczną, gdyż problemy mogą wynikać również z pewnych psychologicznych bodźców, a ich wykrycie pozwoli szybko powrócić do normy. Pozdrawiam.