Obniżone libido przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Mam 25 lat i od 5 lat jestem z moim partnerem. Na początku seks był idealny i uprawialiśmy go często. Od ponad 2 lat mam problem z libido. Antyk.hormonalną przyjmuję od ok.4 lat początkowo były to tabletki Midiana teraz biorę Madinette lek. nie chce przepisać innych ponieważ sądzi że są one po to żeby nie zajść w ciążę a nie żeby było nam przyjemnie. Kocham partnera i on mnie. On jest bardziej czuły. Przyczyny mogą być różne ale czy seksuolog jest w stanie określić tą właściwą?

Dzień dobry!

U ok. 1/3 kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną wpływa ona negatywnie na libido. Próba zmiany tabletek na inne, lub w ogóle zmiana metody antykoncepcji na niehormonalną, może (po dłuższym czasie od odstawienia) dać odpowiedź, czy to właśnie była u Państwa najistotniejsza przyczyna.

Jednocześnie jednak jest też naturalne, że seks po 4-5 latach związku nie będzie taki sam, jak w pierwszych miesiącach - okresie największej namiętności. U większości par jest zauważalnie rzadszy i mniej urozmaicony.

Rozmowa z seksuologiem może pomóc w poszukiwaniach różnych możliwych źródeł i przybliżyć do odpowiedzi na pytanie, dlaczego ocenia Pani, że obecnie seks jest mniej udany i nie ma Pani na niego ochoty.

Pozdrawiam!