Obniżone libido u 20-latki

mam dopiero 20 lat, i od jakiegoś czasu odczuwam baardzo małą ochotę na seks. czasem nie mam jej w ogóle, co jest częstym powodem do kłutni między mną a moim partnerem... czy jest cos, co wzmocniło by moje libido, podniosło je?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję konsultację z seksuologiem oraz szczerą rozmowę z partnerem.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Aby szukać sposobów rozwiązania problemu, pierwszym krokiem jest jego zrozumienie, analiza, odkrycie mechanizmów i ewentualnych przyczyn itp. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa lub psychologa seksuologa. Na podstawie podanych przez Panią informacji nie jest możliwe domyślać się, czy spadek libido ma podłoże raczej psychologiczne, czy raczej somatyczne.

Pozdrawiam!