Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżone libido u 25-latki

Od jakiegoś czasu moje libido spadło i pojawiła się nie chęć aby mieć dzieci. Przedtem tego nie miałam. Czy ma to związek z spadkiem libido? Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam Panią,

Zbyt mało danych z wywiadu aby można było odpowiedzieć na Pani pytanie. Objaw obnizenia libido może zależećod szeregu czynników zdrowotnych oraz psychologicznych. Czy jest Pani w związku? Czy związek układ się po Pani myśli? Czy jest Pani zrealizowana zawodowo? Niezależna finansowo? Ma wsparcie w rodzinie i przyjaciołach? A może partner lub rodzina zaczęli naciskać aby Pani się ustatkowała i pomyślała o "mężu i dzieciach" zamiast realizować siebie. A może zaczęła Pani stosować tabletki antykoncepcyjne lub zaczęła odczuwac objawy depresyjne? Wszystko to moze wpływać na poziom libido. Jest Pani młodą osobą, mającą przed sobą sporo czasu aby dojrzeć do macierzyństwa. Co do spadku libido to warto zacząć od konsultacji ginekologiczno-endokrynologicznej. jeśli taka konsultacja nie ujawni żadnych nieprawidłowości, wtedy warto skonsultować się z lekarzem seksuologiem.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety