Kobieta , 25 lat Mam 25 lat. Jestem z partnerem 9 lat. Od 2 miesięcy nie mam ochoty na seks. Już kiedyś miałam taki okres, natomiast znów to wróciło. Nie wiem co mam robić. Czuje się przytłoczona, gdyż brak seksu wiąże się z jego niezadowoleniem i okazywaniem tego na każdym kroku. Seks odczuwam jako obowiązek - coś za coś - seks za jego humor. To jest horror. Wylałam wszystko co czuje natomiast on ciągle myśli o seksie, a mnie odpycha to jeszcze bardziej. Już nie wiem co robić. On nie wyobraża sobie życia bez.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Panią,

Trudno mi odpowiedzieć z czym może łączyć się u Pani spadek libido. Przyczyn może być wiele- zarówno biologicznych jak i psychologicznych. Natomiast jeśli różnice dotyczące zapotrzebowania na aktywnosć seksualną stały się w Pańśtwa związku znaczące i powodują konflikty i narastanie napięcia u obojga partnerów, warto zgłosić się na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty par/seksuologa, a następnie rozpocząć terapię pary.

Pozdrawiam!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Obniżone libido – Spadek libido oznacza obniżenie popędu seksualnego niespowodowane chwilowym stresem lub zmęczeniem. Długotrwale obniżone libido może być związane z różnymi chorobami, także psychicznymi, nieprawidłowościami hormonalnymi, a także przyjmowanymi lekami.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Oziębłość płciowa

Odpowiednik Viagry niebawem w rękach kobiet

Odpowiednik Viagry  niebawem w rękach kobiet

Już niebawem na amerykański rynek trafi tabletka określana mianem Viagry dla kobiet. Chociaż jej droga do aptek była burzliwa, mieszkanki USA będą mogły kupić ją jeszcze w tym miesiącu. Niewielka pigułka budzi ogromne kontrowersje - podczas gdy jedni...

Problemy z seksem

Uprawiasz seks nieregularnie? Poznaj konsekwencje

Uprawiasz seks nieregularnie? Poznaj konsekwencje

Czy uprawiasz seks regularnie? Z danych zawartych w największym do tej pory raporcie na temat życia seksualnego Polaków, autorstwa prof. Zbigniewa Izdebskiego, wynika, że seks raz w tygodniu uprawia 28 proc. Polaków będących w związkach. Natomiast 47...