Obniżone libido u 25-letniej kobiety

Mam 25 lat. Jestem z partnerem 9 lat. Od 2 miesięcy nie mam ochoty na seks. Już kiedyś miałam taki okres, natomiast znów to wróciło. Nie wiem co mam robić. Czuje się przytłoczona, gdyż brak seksu wiąże się z jego niezadowoleniem i okazywaniem tego na każdym kroku. Seks odczuwam jako obowiązek - coś za coś - seks za jego humor. To jest horror. Wylałam wszystko co czuje natomiast on ciągle myśli o seksie, a mnie odpycha to jeszcze bardziej. Już nie wiem co robić. On nie wyobraża sobie życia bez.

Witam Panią,

Trudno mi odpowiedzieć z czym może łączyć się u Pani spadek libido. Przyczyn może być wiele- zarówno biologicznych jak i psychologicznych. Natomiast jeśli różnice dotyczące zapotrzebowania na aktywnosć seksualną stały się w Pańśtwa związku znaczące i powodują konflikty i narastanie napięcia u obojga partnerów, warto zgłosić się na konsultację do doświadczonego psychoterapeuty par/seksuologa, a następnie rozpocząć terapię pary.

Pozdrawiam!