Obniżone napięcie mięśniowe u 10-miesięcznego dziecka a próby wątrobowe

Moje dziecko ma obecnie skończone 10 miesięcy. Gdy miał 9 miesięcy byliśmy w poradni hepatologicznej ponieważ lekarz pediatra zauważył powiększoną śledzionę i wątrobę. W poradni lekarz powiedział że to normalne u takich dzieci ale wydaje się że dziecko ma obniżone napięcie mięśniowe bo jeszcze nie potrafi samo usiedzieć i trzeba zrobić próby wątrobowe. I moje pytanie jest takie co wspólnego ma napięcie mięśniowe z próbami wątrobowymi? Chodzimy do neurologa który twierdzi że napięci jest norma

Sprawa wymaga wyjaśnienia.Niektóre choroby mięśniowe dają taki obraz .
A także zespoły metaboliczne .Dziecko wymaga pogłębionej diagnostyki w oddziale neurologii dziecięcej .Tam zdecydują też czy należy wykonać wśród różnych badań diagnostycznych także badanie emg mięśni,ewentualnie badania w kierunku chorób spichrzeniowych.
Oczywiście przy problemie opóźnienia rozwoju motorycznego-jak podaje Pani nie siedzi samodzielnie mając 10 miesięcy- trzeba rozpocząć rehabilitację ruchową.O tym wart porozmawiać z prowadzącym neurologiem

Pozdrawiam serdecznie