Obniżone neutrofile i podwyższone limfocyty

Witam, mam 25 lat i chciałam prosić o interpretację wyników morfologi: neutrofilie 2,01, eozynofilie 0,08, neutrofilie 35,4%, limfocyty 53,9%. Reszta wyników w normie. Dodatkowo podam mocz: leukocyty obecne, osad - nabłoni płaskie liczne, leukocyty 10-20, pasma śluzu d liczne, bakterie d liczne. OB 15. RESZTA W NORMIE.
25 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stężenia neutrofilów - 2,01 tys./mikrolitr - oraz eozynofilów - 80 /mikrolitr (czyli 0,08 tys.) - są prawidłowe. Odsetki neutrofilów i limfocytów są odpowiednio - obniżony i podwyższony, jednak nie jest to niepokojące w sytuacji prawidłowych stężeń tych komórek wyrażonych w liczbach bezwzględnych.

Badanie ogólne moczu oraz nieco przyspieszone OB sugerują zakażenie układu moczowego. Z tego mogą też wynikać odchylenia w zakresie odsetków neutrofilów i limfocytów. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego w celu oceny kompletnych wyników badań i włączenia leczenia zakażenia.

Pozdrawiam