Obniżone samopoczucie, myśli samobójcze i trudna sytuacja rodzinna

witam, od długiego czasu zmagam się z ciągłym zamartwianiem się,nałożyła się na to trudna sytacja rodzinna i to na wielu płaszczyznach jednocześnie,straciłam kompletnie wiarę w siebie,musiałam z powodów ekonomicznych zamknąć własną działalność ,jestem obecnie bez pracy,byłam do tej pory osobą energiczną ,teraz zamknęłam się w domu i z nikim nie utrzymuję kontaktów,mam myśli samobójcze to trwa dość długo.proszę o poradę>Lidia

Witam Pani Lidio,

z takimi problemami ludzie często zgłaszają się na terapię, co proponowałbym również Pani. Takie spotkania mogłyby dać Pani kilka rzeczy: na początek wsparcie i pomoc w poradzeniu sobie z utratą energii i myślami samobójczymi, a później w odzyskaniu wiary w siebie i zaplanowaniu kolejnych kroków.

Warto również zastanowić się nad pomocą psychiatryczną - leki antydepresyjne przyspieszą i wspomogą proces zdrowienia.

No i może się Pani również wspomóc lekturą. W książce "Radość życia" znajdzie Pani wiele cennych dla siebie wskazówek:
http://www.psychowiedza.com/2014/08/radosc-zycia.html

Pozdrawiam!