Obniżone stężenie hemoglobiny we krwi

Erytocyty 4,76, leukocyty 7,35, hemoglobina 11,9, hematokryt 40,0, MCV- średnia obj. erytrocyta 84,0, MCH- śr. masa Hb w erytr. 25,0, MCH - śr. stęż. Hb w erytr. 29,8, RDW-CV - współcz. zmienności 13,6, RDW-SD - odchylenie stand. 41,0, PLT - płytki krwi 330, PCT - płytkokryt 0,37, MPV - śr. obj. płytki krwi 11,1, PDW - dyspersja wielkości płytek 12,9, P-LCR- wsk. megatrombocytów 34,2, NEU - neutrocyty 2,03, EOS - eozynocyty 0,60, BAS - bazocyty 0,05, LYM - limfocyty 3,93, MON - monocyty 0,71, analiza moczu: to co mnie niepokoi to KET: Trace.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam!

W morfologii nieznacznie obniżone jest stężenie hemoglobiny we krwi oraz zawartość i stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej. Wynikać to może z niedoboru żelaza w organizmie. Należy zadbać o odpowiednią zawartość tego pierwiastka w diecie i za jakiś czas powtórzyć badanie.

W układzie białokrwinkowym zwraca uwagę zaburzona proporcja między limfocytami a granulocytami obojętnochłonnymi. Najważniejsze jednak, że bezwzględna liczba jednych i drugich jest prawidłowa. Stan taki wymaga obserwacji. Automatyczna analiza (taka jak w wykonanym przez Panią badaniu) jest niedokładna. Celem dokładniejszej oceny, wraz z kontrolną morfologią, należałoby wykonać także rozmaz ręczny (mikroskopowy).

Ślad związków ketonowych w moczu może u zdrowych osób wynikać z długotrwałej głodówki, stosowania diety odchudzającej. Świadczyć może jednak także o zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, dlatego nie należy go ignorować.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty