Obniżone wyniki badania krwi po ciąży

Witam! Mam 34 lata, 7 tygodni temu urodziłam pierwsze dziecko. Dziś zrobiłam badania krwi. Różnią się od tych, które robiłam w ciąży. Nie biorę żadnych leków, ogólnie czuję się dobrze, proszę o interpretację wyników. Z góry dziękuję. Leukocyty (WBC) 3,8 G/I Hemoglobina (HGB) 107,0 g/l Erytrocyty (RBC)4,060 T/I Hematokryt (HTC) 0,34 MCV śr.objętość RBC 85 fl, MHC 26,4 pg, MCHC 311 g/l Płytki krwi (PLT) 211 G/L LYMPH - limfocyty 48%, MXD 0,5 G/L, NEUT 1,5 G/L, RDW-CV - wsk. anizoc. RBC 0,12, PDW - wsk.anioz. PLT 16,0 fl, MPV - śr.objętość PLT 11,2 fl, P-LCR - ods. płyt. olbrz. 0,34.
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W przedstawionych wynikach morfologii krwi, z odchyleń to niedokrwistość najprawdopodobniej z niedoboru żelaza, co po porodzie i po ciąży jest naturalne. Warto zgłosić się do lekarza, by porównał ten wynik z poprzednimi (zwłaszcza z ostatnim) - by rozważyć ewentualną suplementację żelaza, czy też ewentualne oznaczenie poziomu żelaza.

Warto też w razie możliwości (zależy od tolerancji malucha), może Pani odpowiednio zmodyfikować dietę - tutaj znajdzie Pani kilka wskazówek.

Serdecznie pozdrawiam!