Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obniżony nastrój i depresja na skutek długiego poszukiwania pracy

Witam. od czasu ukończenia szkoły poszukiwałam pracy, przestałam wychodzić z domu. Siedziałam przed komputerem w poszukiwaniu pracy. Zaczęłam co raz częściej mieć obniżony nastrój, narzekałam na swój wygląd. Moje hobby które dawało mi ogromną radość przestało cieszyć, już wiedziałam że to depresja. Od paru miesięcy mam prace, już nie płacze dniami i nocami, jednak ta radość z życia co była kiedyś nie wróciła..hobby tez nie daje mi radości. Co mam zrobić? Czasem są dni ze jeszcze płacze.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Depresja problemem społecznym

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra prof. Marek Jarema wypowiada się o depresji jako problemie społecznym.

Skoro Pani stan utrzymuje się od dłuższego czasu i nie potrafi Pani sobie z nim poradzić samodzielnie, polecam udać się na spotkanie z psychologiem i - w razie potrzeby oraz na podstawie waszej wspólnej decyzji - podjąć z nim współpracę terapeutyczną. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Dzień dobry,

Proszę udać się np.: do Poradni Zdrowia Psychicznego (NFZ), gdzie lekarz psychiatra / psychoterapeuta zbadają Panią, a następnie - jeżeli takie będzie wskazanie - zaproponują odpowiednią metodę / formę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety