Obniżony nastrój, pogorszenie pamięci i koncentracji

Czy to może być dystymia? Od wielu lat zmagam się z problemem obniżonego nastroju. Zawsze byłam osobą spokojną i wycofaną przez co teraz jestem samotnym człowiekiem. nie potrafię żyć sama ze sobą. jedyne chwile szczęścia pojawiały się gdy byłam w związku ale nawet wtedy brakowało mi motywacji do działania, często byłam smutna. Ostatnio zauważyłam, że pogorszyła mi się pamięć, brak koncentracji,tylko płacz i brak chęci zeby wyjsc z domu. Od zawsze jestem taką osobą ale objawy się pogorszyły

Witam.Objawy o których Pani pisze wskazują na zaburzenia nastroju.Najlepszym rozwiązaniem będzie podjęcie psychoterapii.Nie musi Pani sama borykać się z tym problemem.Życzę siły i pozdrawiam

Dystymia to raczej nie jest, ale z pewnością "coś jest na rzeczy". Czy to jest depresja, czy jakiegoś rodzaju inne trudności natury psychicznej może orzec jedynie psycholog w trakcie osobistego kontaktu. Namawiam Panią na taką konsultację i podjęcie terapii. Pozdrawiam.

Od zawsze była Pani osobą wycofaną i spokojną, ale od niedawna nie daje to Pani spokoju, bo objawy się nasiliły. Może pora w końcu się z nimi rozprawić, skoro istnieje skuteczne leczenie na zaburzenia nastroju?