Obniżony popęd seksualny

Dzień dobry. Od około miesiąca borykam się z problemem którym jest bardzo obniżony popęd seksualny. Na początku mimo tego podjąłem 3 razy aktywność seksualną(onanizm). Pod wpływem stymulacji dochodziło do erekcji i wytrysku, ale potem popęd jeszcze bardziej się obniżał. Zrobiłem sobie ponad 1,5tyg przerwę i wczoraj znów się onanizowałem mimo że popęd nie wrócił i tego nie chciałem. Jeśli przyczyna jest fizjologiczna to czy mogło mi to zaszkodzić? Czy i do kogo udać się z tym problemem?

Nie nalezy masturbować się bez ochoty, lepiej spokojnie poczekać na przypływ energii.
Pozdrawiam. JW

Dzień dobry.

Nic dobrego nie wyniknie z mechanicznego przymuszania się do masturbacji. Najwidoczniej Pański organizm wie lepiej od Pana, że nie potrzebuje w chwili obecnej seksualnych napięć, tym bardziej, że jak rozumiem, nie ma Pan osoby, na którą mógłby Pan swój potencjalny popęd "nakierować". Możliwe jest też, że nie dostrzega Pan innych, znaczących wydarzeń w Pańskim życiu, które skutecznie odsuwają seks na dalszy plan. Sugerowałbym zachowanie spokoju. Takie sytuacje są typowe w życiu każdego człowieka.

Pozdrawiam.