Mężczyzna , 44 lata witam ! po zjedzeniu posiłku cukier spada do 53 mg co to oznacza ? mysle ze kilka lat temu jakies 7lat miałam zapalenie trzustki ale lekarze mowili ze nie lecz schudłam nagle po tych atakach wymiotow kołatanie serca i biegunka bol pod zebrami straszny schudłam w ciagu mies 30kg dodam ze do dzisiaj od tamtej pory nie moge jec wszystkiego ani pic - kawy wogle zadnego alcholu poniewaz bol straszny otatni raz piłam alkochol 7lat temu był straszne , kawa to samo i nie ktore inne pokarmy co to moze by
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dobry wieczór,
oznacza to stan niedocukrzenia - bardzo groźny stan dla organizmu. W takich sytuacjach należy szybko zjeść cukierka lub wypić colę/sok, a następnie zjeść pełnowartościowy posiłek.

Po pierwsze proszę udać się do lekarza. Należy zrobić doustny test obciążenia glukozą. Warto też zrobić badania w kierunku diagnozy trzustki, wątroby i usg jamy brzusznej, ale o tym powinien zadecydować lekarz.

DO tego należy przyjrzeć się Pana żywieniu, aby wyeliminować ewentualne błędy.

Serdecznie pozdrawiam,
Beata Krawczyńska-Kowalska

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badania w samokontroli cukrzycy – Kontrola glikemii to podstawa skutecznego leczenia cukrzycy, szczególnie w przypadku chorych stosujących insulinoterapię. Dzięki regularnym pomiarom można stwierdzić, jaki jest dobowy profil glikemii, czyli kiedy poziom glukozy we krwi się podnosi, a kiedy spada.
  • Kołatanie serca – Kołatanie serca nie ma jednej określonej definicji. Można o nim mówić, gdy serce bije nadmiernie, zwiększona jest częstotliwość jego uderzeń lub też gdy częstość uderzeń serca jest nieznacznie zmieniona, a pacjent odczuwa je jako nadmierne. Zazwyczaj serce bije w tempie 60-100 uderzeń na minutę, ale u osób, które regularnie ćwiczą lub przyjmują leki spowalniające bicie serca tempo spada do mniej niż 55 uderzeń na minutę.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: