Obniżony poziom kortyzolu u 27-latka z nadczynnością tarczycy

Witam mam 27 lat i jestem mężczyzną , mam pytanie odnośnie poziomu Kortyzolu , po rannym badaniu na czczo wyszedł mi na poziomie 1 a norma to 6-7 , co to może oznaczać jeśli zrobię badanie jeszcze np 4 razy i wyjdzie tak samo , przy okazji mam lekką nadczynność tarczycy przy normie anty tpo tsh , do 9 mam poziom 15 , ciekawi mnie ten kortyzol , z góry dziękuję za odpowiedz typu że to pytanie do endokrynologa bo to sam wiem :-) Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Obniżony poziom kortyzolu może świadczyć niedoczynności kory nadnerczy, w połączeniu z zaburzeniami tarczycy może świadczyć o chorobie autoimmunizacyjnej. Konieczne jest przeprowadzenie dokładniejszych badań. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa.