Obniżony poziom leukocytów a badanie TSH

witam, 24.02 robiłam badanie TSH , które wykazało 0.027 , następne badanie wykonałam zaledwie 2 dni później i wykazało 0.025 ,dodatkowo wykonałam badania FT3(6.52) i FT4(22,54) przy normie 22. Przez zalecenie lekarza musiałam wykonać badanie krwi jeszcze raz , trzeci wynik TSH wyniósł już 0.012 , mam też obniżony poziom leukocytów (23) reszta badań w normie ( tzn.USG ,anty TSH ,anty TPO ) .Co to może oznaczać i dlaczego poziom TSH jest coraz niższy ? Dziękuję za odp.

Nie odpowiem konkretnie na to pytanie bez szczegółów klinicznych np. czy zażywa Pani teraz jakieś leki - głównie hormony tarczycy, jakie ma Pani obecnie dolegliwości? Interpretacją i dalszą diagnostyką musi zająć się endokrynolog prowadzący. Być może niskie TSH związane jest bezpośrednio z jakąś patologią przysadki mózgowej. Co do obniżonego poziomu leukocytów jeśli jest on znaczny (nie wiem co ma Pani na myśli pisząc liczbę 23 w nawiasie, norma od 4-10 tys.komórek/µl) i związany ze spadkiem odporności radziłbym w tej sprawie skonsultować się z hematologiem.