Obniżony poziom limfocytów i podwyższony poziom neutrocytów u 30-latka

Dzień dobry mam pytanie w związku mojego badania krwi otóż, mam obniżony poziom limfocytów 14% (20-25) i podwyższony poziom neurocytów 79% norma (60-70). Dodam że podczas badania byłem lekko przeziębiony, reszta wyników jest w normie również ob ma 2. Czy powinienem się martwić. Proszę o odpowiedź. Piotr 30 l.

Magdalena Mroczek

Najprawdopodobniej przyczyną jest zakażenie. Można powtórzyć badania za 3-4 tyg.

Milena Lubowicz

Wyniki te nie odbiegają mocno od normy, nie podaje Pan wartości ogólnej leukocytów więc trudno oszacować ile rzeczywiście jest limfocytów oraz neutrocytów. Proponuję skontrolować badanie gdy będzie Pan w pełni zdrowy.
Pozdrawiam