Obniżony poziom limfocytów u 5-letniego dziecka

Witam serdecznie.O czym może świadczyć obniżony poziom Limfocytów 1,32 (1,8-8,4);Limfocytów % 19,8% (25 -60);oraz podwyższony poziom Neutrocytów %61,9% (25-60)z dodatkowo podwyższonym CRP 15,9 (<5) u 5 letniego dziecka z wysypką czerwono-plamistą na klatce piersiowej,udach,policzkach bez łuszczenia się;bólem gardła,zielonym katarem,które 3 dni temu gorączkowało do 39,3 C (przy której majaczyło),miało ból brzucha i oddało kilka luźnych stolców?Dziękuję za wszelką odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Opisany obraz kliniczny świadczyć może o infekcji, najpewniej wirusowej, być może z towarzyszącą infekcją bakteryjną. Bardziej dokłądnie mógłbym to stwierdzić po przeprowadzeniu badania i całościowej ocenie stanu zdrowia dziecka.