Obniżony poziom PCT a możliwe przyczyny

Robilem sobie morfologie i poziom hormonów i nie wiem jak to ocenić, wszystko mieści się w normach oprócz PCT = 0,17 a norma 0,2-0,5 oraz LYM % = 24,9 a norma 25-45 i jest też drugi odczyt LYM

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badania. Po badaniu oraz łącznej analizy wyników badań będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.

Lek. Katarzyna Szymczak

PCT jest procentowym udziałem płytek krwi we wszystkich jej składnikach, jeśli wskaźnik PLT jest w normie, nie ma powodu do niepokoju, LYM% tylko minilanie niższy od normy.
Pozdrawiam