Obniżony poziom PCT w 10 tygodniu ciąży

Jestem w 10 tygodniu ciazy, w badaniu krwi wyszedl mi obnizony poziom PCT. Norma to 0.17-0.35%, u mnie 0.16%. Co to oznacza? Pozostale parametry sa w normie. Dziekuje serdecznie. Pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie ocenia się jednego parametru w oderwaniu od pozostałych badanych. proszę zwrócić uwagę, że na wyniku ma Pani dostosowane zapewne dla osoby dorosłej, a nie dla ciężarnej, a w ciąży dochodzi do fizjologicznych zmian w układzie krążenia i składzie elementów krwi. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Najprawdopodobniej nie jest to nic niepokojącego. Pozdrawiam.