Obniżony poziom stężenia hemoglobiny w krwince czerwonej i granulocytów

Lekarz rodzinny Nietety coraz cześciej łapie infekcje, co trzy miesiące dostaje katar lub bol gardła, bez gorączki. Bardzo obniżona odpornośc ponieważ nigdy tak często nie chorowałam. Na wynikach krwi widać obniżony poziom stężenia hemoglobiny w kr czerwonej i granulocytow. W jaki sposób moge skutecznie podwyższyć odpornośc, jakimi preparatami skutecznymi ?

Aleksander Ropielewski

Po pierwsze należy ustalić przyczynę powyższych zaburzeń, aby móc zastosować leczenie przyczynowe. Do tego czasu polecam dbać o dużą ilość snu oraz dobre odżywianie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę skonsultować te wyniki z lekarzem rodzinnym, pisze Pani o pojedynczych parametrach morfologii, nie wiem jak hemoglobina? Być może to anemia z niedoboru żelaza i wymgać Pani będzie suplementacji żelaza. Jeśli chodzi o podniesienie odporności to zalecam naturalane metody tj. ruch na świeżym powietrzu, mniej stresu, witaminy ale najlepsze to te z pożywienia a nie tabletki. Zdrowa dieta bogata w owoce i warzywa.