Obniżony poziom testosteronu u 23-latka

Mężczyzna, 23 lata czy jeśli odczuwam skutki obniżonego stężenia testosteronu, a mam wynik 14.64 nmol/l, to czy mam szansę na jakąkolwiek terapię, w celu podniesienia tego stężenia? Przeczytałem, że lekarz może rozważyć leczenie przy stężeniach 8-12 nmol/l. Moje pytanie jest takie: czy powyższe widełki są sztywną zasadą, której trzyma się lekarz, czy zależy od indywidualnego podejścia? Bo tak czy inaczej za kilka lat spadnie do tego poziomu, to po co mam się męczyć i czekać ;/

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza urologa lub endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.