Obniżony poziom WBC po zapaleniu płuc

Witam Mam 35 lat.W listopadzie przeszłam zapalenie płuc,zrobiłam po tym 3badania krwi z których wynika taki sam obniżony poziom WBC(3,4) limfocyty w grudniowym badaniu były w normie,teraz w zrobionym kilka dni temu wyszły podwyższone (55) oraz spadek granulocytów obojętnochłonnych które wynoszą 36. Moja p. Dr twierdzi,że to zmiany reumatologiczne(?)ale ja i tak zapisałam się do hematologa,jednak czy są powody do dużego niepokoju?? Bardzo się martwię.dziekuje za odpowiedz,pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Warto skonsultować wyniki badań ze specjalistą hematologiem. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie leczenie mające na celu wyrównanie parametrów.