Obniżony poziom żelaza

Witam, tydzień temu zrobiłam wyniki, poniewarz strasznie się źle czuję. Poziom żelaza wyszedł mi 1,27 i bardzo zła chemoglobina, OB wyszło 8, reszta wyników z krwi mieści się w normie. Byłam u lekarza z wynikami na kontroli, zlecił powtórne wyniki z żelaza i USG brzucha. Ciągle mam uczucie zmęczenia, bóle nóg i rąk do tego na wieczór dochodzi puchnięcie, bardzo szybko się męczę. Dodam do tego, iż miesiączki od ponad pół roku mam dużo bardziej skąpe i co 24 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Poziom żelaza jest faktycznie obniżony, co stanowi zapewne przyczynę anemii. Z pewnością należy ustalić przyczynę utraty żelaza z organizmu, oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Oprócz oceny pełnej morfologii, należałoby także ocenić poziom ferrytyny oraz TIBC. Najczęściej dochodzi do utraty żelaza w wyniku krawień. U kobiet zatem konieczna jest konsultacja ginekologiczna (utrata z dróg rodnych), a także ocena, czy nie następuje utrata z przewodu pokarmowego lub układu moczowego.

Pozdrawiam serdecznie