Obniżony poziom żelaza, osłabienie, niska temperatura - czy to anemia?

Codziennie jest mi słabo - nie pomaga zjedzenie czekolady, czy wyjście na świeże powietrze. Dodatkowo od pewnego czasu wieczorem mam temperaturę mniejszą od 36 - co nigdy się u mnie nie zdarzało. Szybko się męczę, ciągle jestem zmęczona i senna. Byłam na podstawowych badaniach i mam obniżony poziom żelaza we krwi (42) i MPV (8,62). Lekarz mówił, że mam zbyt gęstą krew i że to nie anemia. Mdleję bardzo rzadko. Momentami mam jeszcze bóle w klatce piersiowej.
ponad rok temu

Witam!

Zmęczenie, osłabienie i senność mogą wynikać z niedoboru żelaza (zakładam, że podana przez Panią wartość wyrażona była w ug/dl). Najlepiej, aby zmodyfikowała Pani swoją dietę - najlepiej przyswajalne żelazo znajduje się w mięsie, podrobach. Przyswajanie tego pierwiastka z pokarmów zwiększa witamina C (zawarta np. w natce pietruszki, warzywach, owocach - nie tylko cytrusach).

O bólu w klatce piersiowej i omdleniach powinna Pani poinformować lekarza - wymagają one diagnostyki.

Pozdrawiam