Obniżony puls po stosowaniu leku Concon Cor 5

Od 2-ch miesięcy kiedy biorę lek concon cor 5 1x1/2 tabletki dziennie puls obniżył się z 80-75 na 55-62 czy mam się martwić? biorę też lek na tarczycę euthyrox 125 x dziennie 1 tabletkę, ciśnienie mam skaczące od 112/78 do 160/95 przy czym bardzo szybko się męczę i bardzo się pocę i mam lekkie zawroty głowy, mój lekarz rodzinny twierdzi, że to wszystko się unormuje zalecił dodatkowo brać tran i dalej zażywać te tabletki jak dotychczas.Czy nie powinnam pójsć do kardiologa?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Takie jest właśnie działanie leku Concor. Zmniejsza częstość bicia serca. Podane wartości pulsu nie budzą niepokoju. Konsultację kardiologiczną można rozważyć ze względu na wartości ciśnienia tętniczego.