Obojętność u 11-latki

Moja 11 letnia córka jest obojętna na wszystko.Nawet kary traktuje ze wzruszeniem ramion.Jest bardzo skryta.Dostaje jedynki ze sprawdzianów na które była przygotowana.nic jej się nie chce.na niczym jej nie zależy.Nie można jej zmotywować do pracy.Mogłaby się tylko bawić i bajki oglądać.Wszystko trzeba jej palcem pokazywać.Codziennie trzeba to samo powtarzać,bo jak jej się nie powie to nawet nie pójdzie się umyć.Co mogę zrobić aby to zmienić?

Witam
Aby cokolwiek zrobić, należałoby dotrzeć do źródła problemu.
Z Pani opisu trudno wywnioskować co może być przyczyną
dziwnego zachowania córki.
Nie napisała też Pani od kiedy córka tak się zachowuje.
Może być wiele przyczyn zaburzeń emocjonalnych córki,
np. przykre, traumatyczne wydarzenie, zaburzenia lękowe,
niezrozumienie i niezaspokojenie potrzeb psychicznych dziecka,
konflikty w rodzinie, złe relacje w szkole i wiele, wiele innych.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny i znalezienia sposobu
rozwiązania problemu jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie