Obolałe piersi podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam 17 lat i od 3 miesięcy biorę leki antykoncepcyjne, wraz z ich braniem pojawił sie problem z piersiami. Zmieniły swój wygląd, od połowy piersi do sytka pojawiły sie małe żylaki jest ich pewno. Moje piersi stały sie obolałe i bardzo czule, co można z tym zrobic? Oraz czy to coś poważnego? Proszę o odpowiedz
17 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Zmiany o których Pani pisze są wynikiem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Nie są groźne, nie mniej jednak mogą powodować uczucie dyskomfortu. Myślę że warto, w porozumieniu z lekarzem ginekologiem, rozważyć zamianę dotychczas stosowanego preparatu na inny, o mniejszej zawartości hormonów.