Obolałe plecy i piersi i intensywny śluz jako objawy ciąży?

Witam ! Mam pytanie spałam ze swoim mezczyzna 3 i 5 pazdziernika bez zabezpieczenia, jak sie okazalo w dni plodne dzisiaj zrobila test i wyszedl negatywny czy to za wczesnie czy jednak nie jestem w ciazy, skoro mam 37 stopni,bole brzuch, ginekolog moj mi dal kwas foliowy,obolale plecy a od wczoraj jeszcze biust:( i moj sluz jest taki intensywny bialy..

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takiej sytuacji najlepiej byłoby oznaczyć poziom hormonu beta-hCG we krwi.
Test ciążowy mógł wyjść negatywnie, gdyż został wykonany zbyt wcześnie (testy te mają znacznie niższą czułość niż oznaczenia beta-hCG z krwi i rutynowo zleca się ich wykonanie nie wcześniej niż w dniu spodziewanej miesiączki).
Opisane przez Panią objawy mogą lecz nie muszą świadczyć o ciąży. Są one bardzo niespecyficzne.