Obraz morfologiczny przemawia za zaburzeniem fazy prolferacyjnej endometrium

witam mam 37 lat wynik badania hist-pat jak je zinterpretować? wizyte mam dopiero za 3 tyg Endometrium o budowie jak w okresie proliferacji z zachowaną proporcją podścieliska i gruczołów. Zwraca uwagę nieregularne rozmieszczenie części cew gruczołowatych, wykazujących także różnice w wielkości i kształcie. Ponadto pojedyncze gruczoły endometrialne są torbielowato poszerzone i różnokształtne. Obraz morfologiczny przemawia za zaburzeniem fazy prolferacyjnej endometrium fragmenty endocervix zapalne

Lek. Tomasz Budlewski

Bez poznania większej ilości informacji o pacjencie cieżko jest coś więcej powiedzieć. Jaki powód badania? Który dzien cyklu?