Obraz należy zróżnicować pomiędzy torbielowatym mikrogruczolakiem a torbielą części pośredniej

witam od marca 2015 dokucza mi nieustający uporczywy ból głowy trwający 24 godziny na dobę. w maju 2016 wykonano RM przysadki mózgowej. W tylno-górnej części płata gruczołowego przysadki, na pograniczu z płatem nerwowym obecna jest struktura o wym. 2x2x1 mm wykazująca wysoki sygnał w obszarach T2 zależnych - obraz należy zróżnicować pomiędzy torbielowatym mikrogruczolakiem a torbielą części pośredniej. W związku z tym mam pytanie czy zmiana ta może być leczona farmakologicznie.

Witam serdecznie,

Metody leczenia są różne, a jedną z nich jest leczenie farmakologiczne. Decyzję podejmie Pani lekarz prowadzący bo to do niego należy postawienie rozpoznania i wybór metody leczenia.

Pozdrawiam.