Obraz odpowiada obecności bogatotłuszczowych gruczolaków

TK nerek\nadnerczy. Obraz 3 guzków w nadnerczu prawym oraz 2 guzków nadnerczu lewym o stabilnym obrazie. Obraz odpowiada obecności bogatotłuszczowych gruczolaków. Kilka torbieli NL o średnicy do 7 mm. W dolnym biegunie NP pojedyńcza torbiel średnicy 10 mm. Dwie śledziony dodatkowe o średnicy 8 mm i 5 mm. Przyścienne uwapnione blaszki miażdżycowe w aorcie brzusznej i tt.biodrowych wspólnych. Wielopoziomowe guzki Schmorla. Zmiany zwyrodn-wytwórcze kręgosłupa. Bardzo proszę o interpret.i co robić.

Obraz stabilny gruczolaków bez dolegliwości nie wymaga żadnego działania. Torbiele tej wielkości także nie budzą niepokoju. Na zmiany zwyrodnieniowe pracuje się przez lata. Miażdżyca wymaga zaangażowania i dietetycznego i dotyczącego nawyków. Badanie wyklucza poważne schorzenia.