Obraz USG może odpowiadać polipowi wewnątrzszyjkowemu, zatoka Douglasa bez płynu

Dostałam badania z wyników usg-tv mam 19 lat .Trzon macicy w przodozgięciu o wym.46x32x40mm .Endometrium szer.6 mm jednorodne,granice wyraźne .Jajniki obustronne z formami pęcherzykowymi,dodatkowo jajnik prawy z hyperechogenicznym obszarem o sr 26 mm.Obraz usg może odpowiadać zmianie o typie teratoma.Wewnątrz kanału szyjki macicy hyperechogeniczny obszar o wym 12x6 mm.Obraz USG może odpowiadać polipowi wewnątrzszyjkowemu.Zatoka Douglasa bez płynu. Proszę mi wyjaśnić coś z tych wyników

Wynik w Pani przypadku świadczy o obecności guza w prawym jajniku, który morfologicznie w USG ma strukturę potworniaka (nie jest duży) zaś w kanale szyjki macicy prawdopodobnie może występować polip (też nie jest duży). Interpretacją badania oraz decyzją co do dalszego sposobu postępowania powinien zadecydować ginekolog prowadzący. Być może zaleci dodatkowe badania jak np.TK miednicy, kolposkopię lub/i histeroskopię.