Obraz zmian zwyrodnieniowych wytwórczych osteofitycznych krawędzi trzonów

Obraz zmian zwyrodnieniowych ,wytwórczych osteofitycznych krawędzi trzonów w odcinku C5-C7 z obrazem zwyrodnienia typu Iwg.Modick w obrzęku sąsiadujących części trzonów w poziomie C6/C7. W odcinku tym widoczne sa ponadto zmiany wytwórcze stawów unkowertebralnych nieznacznie zwężające otwory międzykręgowe. Czy to powazne uszkodzenia?

Witam,
opisywane są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Niestety, aby mieć pełnie obrazu trzeba wykonać pełne badanie. Zmiany opisane powyżej mogą być źródłem dolegliwości bólowych ale nie jest to regułą.