Obrzęk i ból stopy przy pomoście udowo-podkolanowym

Witam,mam 53 lata.W sierpniu 2013 przeszedłem operację poniewaz miałem niedokrwienie kończyny dolnej w stopniu III ,mam wstawiony pomost udowo-podkolanowy. Obecnie kiedy chodzę ,siedze ,stoję pojawia sie obrzęk stopy ,bardziej kostki który mija po nocy.Tydzień temu USG doplerowskie nie wykazało zaburzen przepływu.Leczę się na niedoczynność tarczycy ,dne moczanową ,ogólną miażdżyce ,mam też stan przedcukrzycowy .Stopę smaruję maścią biorę leki adekwatne do chorób.Jak żyć z bolącą stopą...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wykonane USG doppler jest prawidłowe a specjalista naczyniowiec nie widzi żadnych nieprawidłowości, wskazane jest poszukiwanie innej przyczyny dolegliwości. Może być to bowiem wynik niewydolności krążenia, niedoczynności tarczycy, cukrzycy, itd. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze pełny wywiad, zbada Pana oraz pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.