Obrzęk i ciemna plama po ugryzieniu przez owada

Ostatnio ugryzło mnie coś w nogę, więc odruchowo się podrapałam. Zauważyłam później rozmazaną krew i coś czarnego. Niestety nie wiem, czy to był kleszcz. Następnego dnia pojawił się obrzęk i zarumienienie. Ponieważ ogólnie jestem uczulona na ukąszenia, to nie zwracałam na to uwagi. Teraz mam w miejscu ugryzienia ciemniejszą plamkę, a dookoła normalny obrzęk. Oczywiście to miejsce swędzi i boli. Czytałam, że rumień nie pojawia się od razu. Oto zdjęcie: http://zapodaj.net/7063e5b51cc7.jpg.html Proszę o szybką odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Zmiana nie wygląda charakterystycznie - jak rumień wędrujący w boreliozie. Bardziej odpowiada to nadkażeniu bakteryjnemu innego pochodznia. Tak czy inaczej, w związku z nasilaniem się dolegliwości i powiększaniem zmiany proponuję zgłosić się niezwłocznie do lekarza w celu zbadania i wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Zapewne lekarz zaleci antybiotykoterapię. Proszę być dobrej myśli - nawet jeśli to borelioza, to leczenie we wczesnej postaci tej choroby daje niemal 100% skuteczność.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.