Obrzęk i nieżyt nosa u 4-latka

Syn 4 l. ma cały rok zablokowany nos i obrzęk. W testach aler. skórnych wyszła alergia na brzozę i trawy. Od roku dostaje nasonex, singulair, contrahist i nic nie pomaga ma też problemy z trąbką słuchową, w badaniu słuchu wyszedł płaski wykres, dostał balony. często łapie zap. zatok, płukamy też nos irigasin i wodą morską, wycięty 3 migdał i podcięte boczne też nie pomogły. Kilku laryn. wykluczyło by odrósł, migdał. Aso ma 1500, ma też guzki głosowe, nie podaje mu mleka i bez poprawy,co robić?

po pierwsze nie płuczcie nosa niczym, to tylko roznosi infekcję dalej, to bezsensowny i szkodliwy zabieg. Po drugie nie stosujcie soli morskiej, jak sama nazwa wskazuje to płyn dla zwierząt morskich a nie dla ludzi. Dla ludzi stężenie soli ma być fizjologiczne czyli 0,9 %. Nasonex to lek dla starszych dzieci. Długo stosowane sterydy mogą zahamować wzrost dziecka. Singular, contrahist i inne leki przeciw alergiczne stosowane razem i w nadmiarze mogą dać obraz ADHD u dziecka lub otępienie. ASO 1500 świadczy o czynnej chorobie reumatycznej i wymaga długotrwałego leczenia lekiem penicylinowym. Jak oczyszczacie nos u dziecka? Jakie są wyniki posiewów wymazu z nosa i gardła? Jak oddycha w nocy po adenotonnsillotomii? Czy chodzi do przedszkola? Testy skórne są mało warte. Trzeba zrobić testy, panel pediatryczny z krwi. Badanie w kierunku glisty ludzkiej z krwi. Czy była ocena ujść gardłowych trąbek słuchowych kamerą? Zadzwoń, za dużo pisania.