Obrzęk i zaczerwienienie gardła oraz duszności, zawroty głowy, powiększone węzły chłonne i uczucie ciała obcego w gardle

Od dluzszego czasu obserwuje obrzek prawej strony gardla, zaczerwienione sa łuki wokół gardła, zakrwone pajączki na ścianie gardła, czerwone dziąsła, dusznosci, zawroty glowy,powiekszone węzły chlonne, uczucie ciała obcego w gardle - jednego dnia przy obserwacji gardła zobaczyłam jakąś kulkę pod skórą, ale nastepnego dnia juz jej nie widzialam. Dodam, ze mialam usuwane polipy, bylam leczona na zapalenie zatok. Czy takie objawy mogą mieć podłoże alergiczne lub mieć cos wspólnego np z astmą?

Po pierwsze, nie wiem jakie polipy miałaś usuwane. Nos,krtań? Astma, polipy,alergia to jeden garnek. Trzeba to po prostu na spokojnie,powoli ogarnąć. Ostanio w Polsce al;ergia, astma jest bardzo modna. Ale czasami jej nie ma. Często lekarze nie mogąc sobie poradzić z chorym mówią alergia i mają Cię z głowy. Zrób badania krwi w kierunku alergii,zrób TK zatok, testy alergiczne, wymazy z gardła i z nosa. Masz zgagę, idź do gastrologa. Może to refluks? jesteś młoda a objawy jak u staruszki. Walcz.