Obrzęk i zaczerwienienie twarzy po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego

Witam !!! Sama wstrzyknęłam sobie kwas hialuronowy ok. 2 tygodni temu .Rano cała twarz jak po operacji plastycznej obolała i bardzo, bardzo spuchnięta. Nie tylko w miejscach wstrzykiwania. Jestem po serii antybiotyków i niby szło ku lepszemu aż tu dzisiaj znów wyszła opuchlizna z jednej strony. Sprawdzając od wewnątrz ust jest gula wielkości 3 cm na 1,5. Teraz nie boli, gdzie się udać, do jakiego specjalisty . Proszę o pomoc ( wiem, że to wielka głupota, ale jest już po fakcie)

Szanowna Pani. Zarówno obrzęk jak zaczerwienienie twarzy po podaniu kwasu hialuronowego są działaniami nieporządanymi, które mogą się zdarzyć. Niepokoic może ich nadmierne nasilenie, przedłużanie się itd. Najlepiej zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg w celu oceny problemu. Jeżeli jest to niemożliwe, lub zabieg wykonywała kosmetyczka, co niestety, się zdarza, chętnie pomogę rozwiać Pani wątpliwości , proszę jednak o więcej szczegółów na temat rodzaju zabiegu, preparatu, którym był wykonany oraz stanu skóry po zabiegu( najlepiej proszę dołączyć zdjęcia). Prosze się kontaktować na maila info@ewarybicka.pl

Proszę o natychmiastowy kontakt z lekarzem.Objawy mogą świadczyć o zakażeniu bofilmem bakteryjnym i wymagać szerokowidmowej antybiotykoterapii. Preparat należy usunąć np hialuronidazą.Doświadczony lekarz posiada ja w gabinecie.
Łączę wyrazy szacunku.

To normalny objaw,że po podaniu kwasu hialuronowego jest obrzęk i występują grudki. Do 2 tygodni kwas chłonie wodę i rozmieszcza się pod skórą. Grudki należy rozmasowywać.
Zabieg który usunie kwas hialuronowy to hialuronidaza.Zapraszam na konsultację.