Obrzęk i zgrubienie nad lewym obojczykiem

Witam. Od kilku tygodni zauważyłem u siebie obrzęk/zgrubienie pod lewym obojczykiem tuż przy mostku. Jest to zgrubienie podłużne i nie boli przy dotyku. Byłem z tym problemem u dwóch internistów i żaden z nich nie stwierdził nic poważnego pokazując mi jedynie zdjęcia więzadeł/mięsni żebrowo-obojczykowych i twierdząc, że to one są przyczyną. Jednak czy nie należałoby wykonać badania USG tego więzadła/mięśnia? Udać się jeszcze raz do lekarza czy posłuchać rad lekarzy, że tak po prostu mam? Marcin

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi jednoznacznie stwierdzić czy konieczne jest pogłębienie diagnostyki. Sugeruję wykonanie badania USG okolicy guzka. W przypadku braku zmian zaprzestałbym dalszej diagnostyki.